polski Strona główna / Archiwum / 2011 / Projekt 2011 / Publikacja Rzemieślnicy Ludowi Beskidu Niskiego
     Witamy na stronie Stowarzyszenia Pogranicza! Życzymy miłego zwiedzania!
Menu
- O stowarzyszeniu
- Strategia Działania
- Warsztaty dla Taty
- Świetlica Środowiskowa SŁoNECZKO
- Ścieżka przyrodnicza
- Minisiatkówka
- ASOS Seniorzy 2016
- Spotkania Muzyczne
- Nasi partnerzy
- Księga Gości
- Forum
- LINKI
- Kontakt
- Renowacja ścieżki przyrodniczej w Regietowie
Wyszukiwarka
Łączą nas wspólne tradycje
Rzemieślnicy Beskidu Niskiego - uczestnicy projektu

Łączą nas wspólne tradycje

                                                   ŁĄCZĄ NAS WSPÓLNE TRADYCJE

                                       

                                                             Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego

Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za

pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy

Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

 

Lista rzemieślników których działalność zostanie przedstawiona w publikacji przedstawia się nastepująco:

Fotografie rzemieślników wykonał Robert Huk.

 

                                                                                 

     Alfons Kulka – cieśla, Ropa;                                     Bazyli Łabowski – dziegciarz, Bielanka;

                              

  Roman Penkala, - dziegciarz, Bielanka;                       Stanisław Korzeń – kowal, Ropa;          

                             

 Piotr Szlanta – maziarz, Łosie;                                    Michał Hubiak – maziarz, Łosie;

                             

 Grzegorz Jewusiak – maziarz, Łosie;                           Jan Chwalik – kamieniarz, Bartne;

                              

 Michał Siuta – młynarz, Ropa;                                     Jan Piechowicz – kowal, Ropa;

 

                             

Stefan Romanyk - łyżkarz, Nowica;                                Piotr Michniak – łyżkarz, Nowica;

 

                                         Prezentacje zrealizowane na terenie Słowacji:

                                   

Anna Cimbalakova - pisanka woskowa, Bardejów                  Lubov Balascakova - pisanka skrobana, Bardejów;

                                   

Ewa Hoffejova – koronka szydełkowa, pisanka; Bardejów;        Emilia Popjakova - koronka klockowa, Bardejów;

                                   

    Maria Swacova – hafciarka, Bardejów;                               Magda Michalcinova – hafciarka, Becherov;

                                   

    Tomas Michok – garncarz, Kurima;                                     Jan Klobasa – garncarz, Hertnik;

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP